یادداشت ها

منفی‌سازی عملکرد انقلاب اسلامی با تکنیک تفسیر و توصیف

📌  رسانه های غربی برای منفی سازی عملکرد انقلاب اسلامی از قاعده تفسیر و توصیف استفاده می کنند. دکتر علیرضا داودی، کارشناس مسائل رسانه و علوم شناختی در برنامه «بیست و چهار یک دقیقه» در مورد بررسی تکنیک های منفی سازی عملکرد انقلاب اسلامی در حوزه های سیاسی در منطقه و نظام بین الملل گفت: […]

📌  رسانه های غربی برای منفی سازی عملکرد انقلاب اسلامی از قاعده تفسیر و توصیف استفاده می کنند.
دکتر علیرضا داودی، کارشناس مسائل رسانه و علوم شناختی در برنامه «بیست و چهار یک دقیقه» در مورد بررسی تکنیک های منفی سازی عملکرد انقلاب اسلامی در حوزه های سیاسی در منطقه و نظام بین الملل گفت: تفسیر و توصیف وقتی وارد حوزه تکنیک ها می ود می تواند همه خیرها را معکوس جلوه دهد و حتی به گونه ای واقعیت را کتمان کند.
در مقابله با تفسیر و توصیف باید تکنیک تبیین و تحلیل را جلو برد گفت: بزرگترین اتفاقی که می توان برای متوقف کردن یک انقلاب انجام داد این است که از مرحله تبیین و تحلیل به مرحله توصیف و تفسیر رفت چون می توان هر چیزی را با آن قاطی کرد.
📌 تفسیرهای من درآوردی و توصیف های دو ریالی انقلاب را انقلاب نکرد.
آن چیزی که امام خمینی(ره) را امام کرد، دیدگاه ایشان را انقلاب کرد، انقلاب اسلامی را مردمی کرد و مردم را صاحب انقلاب کرد تفسیر های من درآوردی و توصیف های دو ریالی نبود بلکه تحلیلی بود که از اسلام نشات گرفته از تبیین انقلابی خاصل شده بود.
در اوایل انقلاب برخی تلاش می کردند دعوای انقلاب اسلامی یا اسلام انقلابی را طرح کنند گفت: اگر اسلام را داشته باشی ولی از آن انقلاب در نیاوری می شود مانند کشورهای عربستان و ترکیه و اگر انقلاب باشد و از آن انقلاب اسلام در نیایید می شود مانند کشورهای فرانسه و کوبا و اگر آنجا که اسلام هست و به دنبال آیه جهاد بروی وجهادتان منبعث از تعالیم اسلام باشد می شود ایران و اگر نه می شود داعش چون تفسیری که داشتند غلط بود و کسی آن را تبیین نکرده بود.
تبینی که منجر به جمع بندی صحیح شود انقلابی اصیل را از آن استخراج می کند پس بنابراین وقتی صحبت از عدالت خواهی می کند عدالت خواهی او به آخور موساد وصل نیست و به عدالت خواهی فقی اتصال دارد.
📌اسلام سازی و انقلاب سازی مرحله ای جدید پس از اسلام هراسی و انقلاب هراسی
دشمنان انقلاب بعد از مرحله انقلاب هراسی و اسلام هراسی اکنون مرحله جدیدی به نام اسلام سازی و انقلاب سازی هم به برنامه های قبلی خود اضافه کرده اند گفت: در مرحله انقلاب سازی و اسلام سازی رسانه های غربی تلاش می کنند نماد آدم انقلابی را آدمی معرفی کنند که اختلاس کرده و کانادا رفته و می گویند این فرد نماد یک آدم انقلابی است.
در فرآیند اسلام سازی نیز داعش رامی سازند و داعش رابه عنوان نمونه اسلام و نماینده اسلام معرفی می کنند و از طرف دیگر دین اسلام رحمانی را تحریف می کنند و بخش اقتداری آن را می گیرند و بخش غیر اقتداری آن را تزریق می کنند.
نگاه ما به انقلاب نگاه ایمانی است چون درک و باور ممکن است دچار اختلال شود ولی اگر ایمان نشات گرفته از شناخت ناشی از باور منبعث شده از درک باشد اختلالی در آن ایجاد نمی شود.
انقلاب اسلامی به محض ایجاد از عاشورای سال 42 و از منبر صادر شد و انقلاب اسلامی با تبعید امام خمینی به عراق جهانی شد و در واقع امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را قبل از انقلاب صادر کرد گفت: مردم انقلاب کردند، مردم برای انقلاب خود خون دادند و مردم دوران بعد از انقلاب را مدیریت کردند و مردم عامل صادرات انقلاب هستند.
📌جریان مقاومت در منطقه نتیجه انقلاب اسلامی است.
تمام جریان مقاومتی که امروز در منطقه می بینیم نتیجه جمهوریت ما نیست بلکه نتیجه انقلاب اسلامی ما است و خود جمهوریت با نقایص خاص خود نتیجه یک انقلاب است، درست است که پایه های جمهوریت خیلی از جاها دچار اعوجاج شده است ولی پایه های انقلاب محکم سر جای خود ایستاده اند و مردم هم چنان مردم هستند و انقلاب هم همچنان انقلاب است.
جنس رفتاری که در ایران آمدند انجام بدهند جنس التقاط بین انقلاب و جمهوریت، جمهوریت با تعبیر غربی و انقلاب نشات گرفته از پارادایم هایی که در ایران اتفاق افتاده بود.
برگرفته از:رادیو گفتگو

دیدگاه ها

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد !

نظر‌شما چیست؟

توجه داشته باشید که نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 2 =